Kokskaidu granulas

Ņemiet vērā lietošanas norādījumus!

* Transportēt un uzglabāt sausos apstākļos.
* Lietot tikai apstiprinātās un atbilstošās kurināšanas sistēmās, saskaņā ar ražotāja norādēm un nacionālajiem noteikumiem.
* Uzglabāt bērniem nepieejamā vietā.
* Aizrīšanās un nosmakšanas risks.

Cietais kurināmais joprojām ir viens no populārākajiem apkures veidiem Latvijā. Šajā ziņā arvien populārākas kļūst kokskaidu granulas, jo granulu apkures katli piedāvā pilnībā automatizētu procesu. Turklāt, granulas piedāvā virkni priekšrocību, kas veicina to konkurētspēju citu kurināmo materiālu vidū.

Kokskaidu granulas ir videi draudzīgs kurināmais, ko ražo no atjaunojamiem energoresursiem – koksnes. Tas ir tīrs siltuma ieguves avots, jo, dedzinot apkures katlā, granulas atbrīvo tik pat lielu CO2 daudzumu, kādu koksnes biomasa piesaista koka augšanas laikā. Kokskaidu granulas ir absolūti tīrs, dabīgs produkts, kas nesatur kaitīgas piedevas.

Apkures granulas piedāvā šādas priekšrocības:

 • Apkures efektivitāte – kokskaidu granulu siltumspēja ir aptuveni 1,7 reizes augstāka nekā, piemēram, malkai.
 • Dabīgs produkts – granulas ir dabīgs izstrādājums, kura ražošanā netiek izmantotas tādas piedevas kā līmvielas vai degšanu veicinošas vielas.
 • Ekoloģija – degšanas laikā vidē netiek izdalīts papildu CO2, jo apkures granulas tiek ražotas no atjaunojamiem energoresursiem.
 • Zems pelnu saturs – dedzinot kokskaidu granulas, tās izdeg gandrīz pilnībā, atstājot tikai nelielu daudzumu pelnu.
 • Ērtības – granulas tiek fasētas noteikta svara (15 kg) maisos, tāpēc tās ir ērti transportēt.
 • Vienkārša uzglabāšana – maisos sapakotas granulas var ērti glabāt, tās nepūst un nebojājas. Granulu iepakojums aizņem ievērojami mazāk vietas kā malka.

Kā ražo kokskaidu granulas?

Apkures granulas izgatavo no zāģu skaidām un ēveļskaidām, kas iegūtas no dažādiem kokmateriālu pārstrādes veidiem. Tiesa, ne visi koksnes pārstrādes atkritumi ir piemēroti granulu ražošanai. Visaugstākās kvalitātes apkures granulas ar lielāko siltuma atdevi un zemāko pelnu saturu iegūst no mizotas koksnes zāģu skaidām. Vispirms zāģu skaidas sīki sasmalcina, tad žāvē, lai izvadītu atlikušo mitrumu. Kad masa pilnībā izžuvusi, to samaļ un sapresē, iegūstot granulas formu. Visas iegūtās granulas ir vienādā izmērā un formā. Tās fasē hermētiski noslēgtos maisos, lai piegādātu klientiem.

Kvalitatīvu granulu vizuālās pazīmes:

 • vienāds izmērs un forma – “uz aci” redzams, ka visas apkures granulas ir līdzīgas, var pārliecināties pārmērot garumu;
 • patīkami gluda virsma – uz tausti virsma ir līdzena, kā “nolakota”, bez plaisām;
 • gaišs zeltains krāsas tonis – tumšākas krāsas kokskaidu granulas var saturēt nedegošus piemaisījumus, piemēram, smiltis vai arī tās izgatavotas no mitrām zāģu skaidām;
 • cietība – paņemot pirkstos, jūtams, ka kokskaidu granulas ir stingras un blīvas, tās grūti salauzt. Spiežot rokās, kvalitatīvas granulas nedrūp;
 • patīkams koksnes aromāts – labas kvalitātes apkures granulas smaržo pēc dabīga koka.

Apkures granulu svarīgākie parametri:

 • Pelnu saturs – zem 0,7%
 • Mitrums – zem 10 %
 • Siltumspēja –  3900 līdz 4800 kcal/kg
 • Tilpuma blīvums – 600 līdz 700 kg/m³

Jābūt sertifikātam!

Iegādājot kokskaidu granulas, pievērsiet uzmanību, vai granulām piešķirts kāds no šiem sertifikātiem: ENplus-A1®, ENplus-A2®, FSC® vai DINP. Nesertificētas apkures granulas parasti ražo no nemizotas koksnes, tāpēc granulās ir piemaisījumi: miza, smiltis un tiek izmantotas dažādas saistvielas, lai uzlabotu granulu blīvumu pakāpi. Piemaisījumu dēļ, granulām degot, veidojas vairāk pelnu, kuriem ir zemāka kušanas temperatūra un tie pārvēršas izdedžos, piesārņojot apkures katlu. Turklāt nesertificētām granulām ir zemāka siltumspēja, tās ātri izdegs un telpas nesaņems vēlamo siltuma daudzumu.

Rādīt vairāk Rādīt mazāk

Tas atkarīgs no pakojuma veida. Standarta pakojums ir 70 maisi uz paletes.

15kg x 70 = 1’050 kg

Minimālais pasūtījuma apjoms ir 1 palete.

Jā, pēc pasūtījuma noformēšanas, kokskaidu granulas un briketes ir iespējams izņemt SIA Baltic Wood Trade noliktavā "Vēži", Straupes pag., Cēsu nov., LV-4152. Darba dienās no 08:00-17:00.

Kokskaidu granulu siltumspēja ir no 3900 līdz 4800 kcal/kg

Dedzinot kokskaidu granulas, tās izdeg gandrīz pilnībā, atstājot tikai nelielu daudzumu pelnu - zem 0,7%

SIA Baltic Wood Trade sadarbojas ar lielākajiem granulu un brikešu ražotājiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Visa kokskaidu granulu produkcija ir ENplus® sertificēta, kā arī atsevišķi produkti ir ar FSC® sertifikātu.

Piegādes izmaksas Jūs varat apskatīt, aizpildot internetveikalā pasūtījuma formu un norādot precīzu piegādes adresi. 

Piegāde 10 darba dienu laikā.

Jā, protams, taču piebraucamajam ceļam jābūt tādam, lai ir iespējams iebraukt ar kravas automašīnu. 

Pagaidām šādu pakalpojumu nenodrošinām. Preci izkraujam tikai no mašīnas.

Aptuveni 1-2 dienas pirms plānotās piegādes mēs informējam klientu par piegādes dienu un aptuveno laiku. 

Granulu cenas ir atkarīgas no kokmateriālu cenām tirgū, kuras ietekmē kokmateriālu pieprasījuma un piedāvājuma tendences konkrētajā laika periodā. Parasti no marta beigām līdz maija sākumam granulu cenas ir visizdevīgākās gada griezumā. Būtiski ietekmēt piedāvājumu un līdz ar to arī cenu var arī dažādas dabas anomālijas, piemēram, stipras vētras. To rezultātā var būt nogāzti koki, kas nonāks tirgū un var samazināt kokmateriālu cenu līmeni, līdz ar ko var samazināties arī granulu cena. Līdzīgi cenu var ietekmēt arī mizgraužu postījumi. Šobrīd dažādās valstīs tiek pieņemti arī jauni un grozīti esošie likumi, kas attiecas uz cirsmām.

Visaugstākā granulu cena parasti ir laika periodā no decembra līdz februārim, tāpēc mēs iesakām laicīgi plānot kurināmā iegādi apkures sezonai. Tas palīdz būtiski ietaupīt.